• Welcome to Lancaster Athletics!   
    Pride      Tradition      Spirit
     
    NYSPHSAA Scholar Athlete School of Distinction 2013-14, 2014-15, 2015-16  
    NYSPHSAA Scholar Athlete School of Excellence 2016-17, 2017-18 
     
    Lancaster Legends Logo    
     
     
     
    Important Announcement
     
    As long as Lancaster Central School District is closed there are NO try-outs, practices or games to be held on or off school campus.
     

  •  
     WNY Scholar Athletes 2019-20
    Congratulations
     Collin Rice 2x Winner - Boys Indoor Track (Fall-Cross Country)
    Max Richter  Winner - Boys Ice Hockey
     Nicolas Wolcott Winner - Boys Indoor Track
    Courtney Voigt Winner - Cheerleading
    Honorable Mention: 
    Steven Blatto - Boys Track                                                                                  
    Jesse Calhoun - Boys Ice Hockey                                    
    Ethan Coxford - Boys Track                                            
    Kiernan Coyne - Boys Swimming                                    
    Gabriella Czech - Girls Track                                          
    Julia Driscoll - Cheerleading                                           
    Amanda Hagen - Grils Track                                           
    Alex Hangen - Rifle                                                        
    Hope Harrington - Girls Basketball                                   
    Stephanie Herrnreiter - Girls Basketball                            
    Lucas Jachimiak - Boys Basketball                                                                    
    Amanda Konieczny - Girls Track                                       
    Ryan Miller - Boys Ice Hockey                                          
    Collin Neidel - Boys Swimming                                         
    Janelle Pezzimenti - Girls Bowling
    Trevor Reformat - Boys Basketball 
    Madelyn Robinson - Girls Basketball
    Jared Rogalski - Boys Track
    Eric Rouin - Boys Track
    Shane Schaefer - Boys Basketball
    Madison Sebastian - Cheerleading
    Kelly Setter - Rifle
    Claudia Smistek - Girls Track
    Tyler Smith - Boys Ice Hockey
    Eric Stearns - Boys Ice Hockey
    Samantha Stoldt - Cheerleading
    Paige Szymusiak - Girls Basketball
    Kenneth Trometer - Boys Track
    Laura Walter - Girls Track
     
     
     
     
  • Schedule week of 3/16/20

    Sport         Gender       Level        Date             Start Time    End Time      HomeAway                  Opponent

    Lacrosse   Boys           JV            03/20/2020   5:00 PM       6:30 PM               A                         Hamburg HS

    Lacrosse   Boys           Varsity     03/20/2020   7:30 PM       9:00 PM               A                         Hamburg HS

    Lacrosse   Girls            Varsity     03/21/2020   10:15 AM     12:15 PM            H                         TBA

    Lacrosse   Girls            Varsity     03/21/2020   11:15 AM     1:15 PM              H                         TBA

    Lacrosse   Girls            Varsity     03/21/2020   12:15 PM     2:15 PM              H                         TBA

    Lacrosse   Girls            Varsity     03/21/2020   1:15 PM       3:15 PM              H                         TBA

    Lacrosse   Girls            Varsity     03/21/2020   2:15 PM       4:15 PM              H                         TBA

    Lacrosse   Girls            Varsity     03/21/2020   3:15 PM       4:45 PM              H                         TBA

Last Modified on March 23, 2020